Contact opnemen
logo Engbertsdijks Venen
provincie overijssel logo
provincie overijssel logo
Nieuwsbericht

Informatie kunstwerk over amfibieën en reptielen

Geplaatst op 20 oktober 2020
Onderwerpen Unieke natuur

Als u aan de zuidzijde het natuurgebied Engbertsdijksvenen inloopt, kunt u er niet omheen, het nieuwe informatiepaneel over de faunapassage Oude Hoevenweg. Hiermee is een lang gekoesterde wens van de KNNV uitgekomen. Met een bijdrage van diverse partners is een prachtig informatiekunstwerk gerealiseerd. Het ontwerp is geïnspireerd door de levensloop van de kikker.

Zoals verwoord door Gerrit Schepers: “Het is een bijzonder mooi en passend geheel geworden met een houten constructie in de vorm van een dikkopje, betonpoefen als kikkerdril en metalen figuren van de ontwikkeling van een kikker.’ Het 280 centimeter brede informatiepaneel geeft uitleg over de faunapassage en over de verscheidenheid aan amfibieën en reptielen die Engbertsdijksvenen rijk is.

Veilige oversteek voor kikkers, salamanders en adders

Met het nieuwe informatiepaneel is de faunapassage helemaal af. “Naast natuurbescherming is ook voorlichting belangrijk”, aldus de KNNV. De faunapassage aan de Oude Hoevenweg in De Pollen is overigens een succes. Het aantal dode dieren is teruggedrongen naar 5 procent, blijkt uit metingen van de KNNV Vriezenveen.

Meer informatie en foto’s op de website van het KNNV.

Bauke Zijlstra
Bauke Zijlstra

Bauke Zijlstra

Projectleider provincie Overijssel

engbertsdijksvenen@overijssel.nl
Kees Jan Westra

Kees Jan Westra

Boswachter Staatsbosbeheer

engbertsdijksvenen@staatsbosbeheer.nl

Omgevingsmanager

Gerco Dam
Gerco Dam

Gerco Dam

Omgevingsmanager

Engbertsdijksvenen@overijssel.nl
Hanneke Ruiter

Hanneke Ruiter

Omgevingsmanager

Engbertsdijksvenen@overijssel.nl